[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf' ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a' legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlapon kis lyukkal. Csak IV. kötet.
Az első kiadása, 1828-1829-ben jelent meg Kassán, Werfer Károlynál, majd ezt követte 1844-ben a második kiadása Emich Gusztávnál. Ritka, ifjúsági könyv. Drescher Pál: Régi magyar
gyermekkönyvek c. műve az 1711-1860 között megjelent gyermekkönyvek bibliográfiájában több helyen említi Schmid Kristófot, de ezt a kiadást nem említi.
Gaal Mózes: Hún és magyar mondák. Gyulai László rajzaival. Bp.,[1930], Franklin-Társulat, 215 p. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, az elülső előzéklap hiányzik, tulajdonosi névbejegyzéssel.
[James Fenimore ]Cooper: A nagy indiánuskönyv. Az összes Bőrharisnya történetek. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,[1933],Győző Andor, (Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 639+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
Kis gyermekek nagy mesekönyve. Vál. T. Aszódi Éva. Róna Emy. Bp.,1955,Ifjúsági Könyvkiadó, 378 p.+16 t. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, néhány illusztrációba bele rajzoltak.