Joy Francis: Heten az intézetben. Fordította: Nyíreő Éva. Sipos Béla rajzaival. Bp.,[1940], Athenaeum. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Abonyi Árpád: Három vitéz magyar baka. Meg egy káplár kalandjai. Bp., 1909, Singer és Wolfner, 207 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
H. C. Andersen: A szerencse tündérsárcipője. Válogatta és a gyerekeknek átdolgozta: Rab Zsuzsa. Szecskó Tamás rajzaival. Bp., 1988, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, a borító sarkain kopásnyomokkal.
Benedek Marcell: Flóra. Regény fiatal leányok számára. Benedek Elek jegyzetei nyomán. E. Kühner Ilse rajzaival. Bp.,é.n.,Új Idők (Singer és Wolfner), 201+3 p. Szövegközti és egészoldalas rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a hátsó borítón kis foltokkal, ajándékozási sorokkal. egyébként jó állapotban.
Faylné Hentaller Mária: A sződy leányok. Bp.,1905, Magyar Könyvkiadó. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, kissé kopott borítóval.
Benedek Elek: Óriások és törpék. A borító Fáy Dezső munkája, az illusztrációkat Széchy Gyula rajzolta. Athenaeum Mese-könyvtára 19. Bp.,[1928],Athenaeum, 87+1 p. Második kiadás. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadó illusztrált félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, a hátsó borítón folttal, ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzővel, ezeket leszámítva jó állapotban.
Benedek Elek: Mária. Regény levelekben. A borító illusztrációja Nagy Kálmán munkája. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,[1928],Singer és Wolfner, 157 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.