Dr. Herbert Lewandowski Das Sexualproblem in der Modernen Literatur und Kunst. Versuch einer Analyse und Psychopathologie des künstlerischen Schaffens und der Kulturentwicklung seit 1800. Dresden,1927,Paul Aretz, 361+1 p.+8 t. Gazdag képanyaggal illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés
Iskolai énekgyűjtemény I. Szerk.: Kodály Zoltán. Nemzetnevelők Könyvtára V. A Népiskola könyvei 14. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
Loránth László: Paletta. Dr. Kopp Jenő bevezetőjével. (Bp.,1944), Jelen, 189+1 p.+48 t. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott,sérült külső papírborítóval.
Schmidt, Robert: Das Glas. Handbücher der Staatlichen Museen zu Berlin. Berlin und Leipzig, 1922, Vereinigung Wissenschaftlicher Verleger. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban / paperback, damaged conditon
Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. Bp., 1910, MTA. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés, Bp. Müller György könyvkötészete, kissé kopott gerinccel.