Dr. Bendefy-Benda László: Magyar föld II. kötet: A magyarföld szerkezete. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedició Országos Bizottsága, (Elbert és társa-ny.), 208 p.+4 t. (kihajtható térkép.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
Magnus Magnusson: Ásóval a Biblia nyomában. Ami Krisztus születése előtt történt. Fordította: Makkay János. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Joseph Báli József: Magyarnak maradni. Egy kanadai magyar gondolatai. Montreal-Toronto-Budapest,1990, Szerzői kiadás, 183 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 3000 példányban. A szerző által dedikált.
Saly Dezső: Szigoruan bizalmas! Fekete könyv: 1939-1944. Bp., 1945, Anonymus, 702+2 p. Átkötött papírkötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.
Mátyás a kortársak között. Írások. Levelek. A bevezetőt írta: Elekes Lajos. A szövegeket vál.: H. Balázs Éva. Aurora V. Bp.,1957, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A válogató történész, H. Balázs Éva (1915-2006) dedikációjával.
Vegyes könyv tétel, 4 db Végh Mihály: Tüköry Lajos a magyar és olasz szabadságharc hőse. Bp.,1961, Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés. Katona Tamás: Jeles napok. Emlékezünk. 1849. október 6. Jeles Napok 10. Bp., 1999, Magyar Honvédség Tájékoztatási és Médiaközpont. A Hazáért. Honvédelem és hazafiság (896-1848) a magyarországi művészetben. Szerk.: Baranyi Judit, Varga István, Dr. Zachar Józse...
A könyves kultúra XIV-XVII. század. II. kötet. Válogatás a német szakirodalomból. A tanulmányokat válogatta, bevezette Monok István. Szeged, 1997, Scirptum Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vasi honismereti és helytörténeti közlemények 1997/3. Szerk.: Kuntár Lajos, Mayer László. Szombathely, 1997, Vas Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.