Magyarország története. Főszerk.:Pach Zsigmond Pál. III/1-2. köt.: 1526-1686. Bp., 1987, Akadémiai. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Hajnal István: Technika, művelődés. Tanulmányok. Vál., sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt, a jegyzeteket és az összekötő szöveget írta: Glatz Ferenc. História Könyvtár Monográfiák. 2. Bp., 1993, História-MTA Történettudományi Intézete. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.
A fordulat. A Magyarok VII. Világkongresszusának III. és IV. kötete. III. kötet: A magyarság és a kelet. II. őstörténeti konferencia. IV. kötet: Trianon újraértékelése-konferencia. Magyarország XX. századi, különösen a II. világháború utáni kifosztása - konferencia. Államiság nélküli nemzetek és népek az Európai Unióban - konferencia. A Szent Korona és a magyar alkotmány - konferencia.Bp., 2008.,...
Prähistorische Goldschätze aus dem Ungarischen Nationalmuseum. Bp.,1999, Magyar Nemzeti Múzeum-ELTE Régészettudományi Intézet. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Le Bel Age du Bronz en Hongrie. Dijon, 1995, Mont-Beuvray. Francia nyelven. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.; Fifty years of the Archeological Institute of the Hungarian Academy of Sciences. Szerk.: Darázsy Beatrix. Bp.,2010, MTA Régészeti Intézete. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben. The late neolithic of the Tisza Region. Szerk.: T...
Horváth Mihály: Magyarország történelme II. kötet. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, XXVII+570 p. Második, bővített kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Szerk. Gábel Gyula. Bp. 1905. Globus-Pesti Napló. 176 l. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet, számtalan műmelléklettel és szövegközti képpel. Festett, aranyozott, dombornyomásos díszes kiadói egészvászon-kötésben.Jó állapotban