A magyar irodalom története I-II. kötet. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a I. kötet gerincén kis folttal.
Vörösmarty Mihály összes költeményei. I-VI. kötet. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Teljes! Bp.,[1893], Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 1 t.+ LXXXV+ 392+515+535+503+461+502+2 p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötésben, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp.,1903, Franklin, 1 t.+350 p. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, a sarkain kis kopásnyomokkal, aranyozott lapélekkel, hiányos, sérült réz csattal, ajándékozási sorokkal.
Kassák Lajos: Munkanélküliek. I-II. kötet. (Egybekötve. Bp., 1933, Nyugat, 191+205 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis kopásnyomokkal.
Heinrich Heine: Die Harzreise. Váradi Albert (1896-1925) 9 db egészoldalas rézmetszetével, a művész által aláírva. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. Német nyelven. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, kissé sérült gerinccel. Számozott (350/114) példány./ Heinrich Heine: Die Harzreise. With 9 pieces copper engravings of Albert Váradi (1896-1...
Ponori Thewewk Emil: A helyes magyarság elvei. Gyulai Pál előszavával. Bp., 1873, Eggenberger (Hoffmann és Molnár),(Athenaeum-ny.), VIII+112 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopottas borítóval, egy lap széle foltos, intézményi bélyegzővel, Zsámár József magánkönyvtári bélyegzőjével és ex libris-szével.
Új lexikon 3 kötete: I., III., V.. kötet. Szerk.: Dormándi László, Juhász Vilmos. A tudás és a gyakorlati élet egyetemes enciklopédiája 6 kötetben teljes. Budapest, 1936, Dante-Pantheon Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott vászonkötésben
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1978, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Második kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.