A művelődés könyvtára 2 kötete: Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9. Dr. Szent-györgyi Albert (szerk.:): Az élet tudománya. A művelődés könyvtára 3. Bp., 1943, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, a 3. kötetben kijáró lapokkal, laza fűzéssel, a borító egyik sarkán töréssel.
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. Kiadói papírkötés, számos fekete-fehér képpel, egy térképmelléklet, kissé sérült
Fekete István 7 műve, Vuk. 1977. Móra, Második kiadás, Lutra 1963, Második kiadás, Tüskevár, 1962. Negyedik kiadás, Kele, 1961, Harmadik kiadás, Hu. Oradea, é.n. Téli Berek BP., 1966. Móra, Harmadik kiadás.
Jókai Mór: A kik kétszer halnak meg. I-II. kötet. Jókai Mór összes művei. LXII-LXIII. kötet. Nemzeti Díszkiadás. Bp.,1897, Révai, 4+396+4+275+3 p. Kiadói aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, az első kötetben két kijáró lappal és rajtuk kis lapszéli szakadásokkal.
Kalló Ferenc: A Sikátor-utca orvosa. Győrgyfi István rajzaival. Bp., é.n. Szent István-társulat,(Stephaneum-ny.), 123 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
William L. Queux: A rejtélyes feleség. I-II. kötet. Világirodalom Gyöngyei. Bp., é.n., Légrády. Kiadó aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.