Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel.
Albrizzi, Giovanni Battista: Forestiero illuminato intorno le cose piu rare, e curiose, antiche, e moderne della citta di Venezia, e dell'isole circonvicine : con la descrizione delle chiese, monisteri, ospedali, tesoro di S. Marco, arsenale, fabbriche pubbliche, pitture celebri, funzioni e divertimenti, e di quanto v'e di piu riguardevole : opera adornata di vedute in rame I.-II. Venezia, 1792. G...
Alsómocsolád község helytörténeti adattára I. kötet. (Nyelvjárási-néprajzi beszédfelvételek, néprajzi és dialektológiai tanulmányok.) Szerk.: Pesti János. Alsómocsolád, 1999, Alsómocsolád Község Önkormányzata, (Sümegi Nyomda-ny.) Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Bíró Friderika: Az Őrség ház- és lakás kultúrája a 18. század végétől napjainkig. 1972. Szombathely, 1975, Vas Megye Tanácsa Művelődési Osztálya. Megjelent 1000 példányban. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
(A Szerémségi Hercegség leirasa) Avanci, Giuseppe: Chorographia istorica del Ducato,e Provincia del Sirmio dalla Sagra Cesarea Maesta di Leopoldo invittissimo Imperatore Conferito col Mero, e Misto Impero, e col Titolo d Altezza al Prencipe Livio Odescalchi Duca di Bracciano, e Ceri &c. Tradotta nell Idioma Italiano dalla gia stampata in Latino dall istesso Autore Guiseppe Avanci da Fermo, E dal ...
Szekszárd a XX. század első évtizedében. Szerk.: Dr. Dobos Gyula. Szekszárd, 2005, Tolna Megyei Önkormányzat Levéltára. 4 db melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Vésztő története. Kezdetektől a várossá válásig. Szerk. Ladányi Károly. Vésztő, 2008, Vésztő Város Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Ritka! Jó állapotban.
Sas Péter: A kolozsvári Szent Mihály templom. Az előszót írta Czirják Árpád érseki helynök-plébános. Kolozsvár, 1998, Gloria Kiadó, Gloria Nyomda-ny.,128 p.+ 4 t. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dala József-Erdélyi Tibor: Matyóföld. A híres Mezőkövesd. Az egészségügyi részt írták: Dr. Benyő Endre-Ifj. Saád Andor Dr. Mezőkövesd, 1993, Mezőkövesdi Önkormányzat Polgármesteri Hivatala. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Reprint. Szép állapotban.