E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, intézményi bé...
Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., (1913), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+253+3 p.+16 t.(Fekete-fehér fotók.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó szennylap szakadt.
Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel.
Illyés Bálint: "Kedves kis Hazánk..." Kunszentmiklós a redemptiotól a századunkig. Szeged,1978,Szegedi Nyomda. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban.
Horusitzky Henrik: A kisbéri magy. kir. állami ménesbirtok agrogeologiai viszonyai. Különlenyomat a M. Kir. Földtani Intézet Évkönyve XX. kötet 4. füzetéből. Bp., 1912, Franklin-Társulat, 2+127-187 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, javított borítóval, részben felvágatlan lapokkal. A szerző, Horusitzky Henrik (1870-1944) geológus, a Földtani Intézet igazgatója által Schafarzik Ferenc (1854-1...
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1943, Karl Baedeker,LVIII+350 p. 41. kiadás. Térképekkel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
Cicerone. Idegenvezető zsebkönyv az autocarok utasai számára. Tartalmazza Budapest minden nevezetességének és látványosságának képét, leírását és magyarázatát. Szerk. és kiadta: Baján Gyula. Bp., 1933, (Általános ny.). 191 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói fűzött papírborítóban, foltos.