Gáspár Ferenc: Vitorlával Ázsia körül. Vámbéry Ármin előszavával. A föld körül IV. kötet. Bp.,1907, Singer és Wolfner, 479+1 p.+29 t.(képmelléklet)+1 t.(kínai névjegy)+1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két kijáró táblával, a kínai névjegy kissé szakadozott.
Veress D. Csaba: Felsőörs évszázadai. Dedikált példány. Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 8. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas. Megjelent 3000 példányban.
Trebbin Ágost: A pécsi Nádor Szálló regénye. Pécsi Krónika. Pécs, 2006, Házmester '98 Kft. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp.,1936, Grill Károly. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Zakariás G. Sándor: Budapest. Magyarország művészeti emlékei 3. Szerk.: Genthon István, Zakariás G. Gábor. Bp., 1961., Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban.
Cholnoky Jenő, Germanus Gyula et alii: A Föld felfedezői és meghódítói 2 kötete. II. Észak- és Dél-Afrika. IV.: Észak, Közép, és Dél-Amerika. V. kötet: Északi és Déli-sark. Bp, 1938. Révai. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.