Dr. Kalmár Antal: - - könyve. "Beksics Gusztáv történet- és közjogírása című elkobozott küönyv második kiadása." Bp.,1903, Rényi Károly, 395 p. Átkötött papírkötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borító kopott, foltos, hat lap kijár, két lap fűzése laza, részben kijár, hiányos. A könyv első kiadását elkobozták, és szerzője felségsértés miatt hat havi börtönbüntetést ka...
Festgabe der Gemeinde Wien zur Erinnerung an die Befreiungskriege 1813. Wien, 1913. 128 p. sok képpel, térképpel. Festett egészvászon kötében, szép állapotban / With many maps and images in full linen binding in great condition
Tóth Sándor: A magyar szabadság atyja. Regényes korrajz. Pataky László rajzaival. Bp.,(1909),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) 1 t.+156+1 p.+5 t. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy kijáró lappal.
Magnus Magnusson: Ásóval a Biblia nyomában. Ami Krisztus születése előtt történt. Fordította: Makkay János. Bp., 1985, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Joseph Báli József: Magyarnak maradni. Egy kanadai magyar gondolatai. Montreal-Toronto-Budapest,1990, Szerzői kiadás, 183 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 3000 példányban. A szerző által dedikált.
Saly Dezső: Szigoruan bizalmas! Fekete könyv: 1939-1944. Bp., 1945, Anonymus, 702+2 p. Átkötött papírkötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.