Mátyás a kortársak között. Írások. Levelek. A bevezetőt írta: Elekes Lajos. A szövegeket vál.: H. Balázs Éva. Aurora V. Bp.,1957, Bibliotheca. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A válogató történész, H. Balázs Éva (1915-2006) dedikációjával.
Vegyes könyv tétel, 4 db Végh Mihály: Tüköry Lajos a magyar és olasz szabadságharc hőse. Bp.,1961, Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés. Katona Tamás: Jeles napok. Emlékezünk. 1849. október 6. Jeles Napok 10. Bp., 1999, Magyar Honvédség Tájékoztatási és Médiaközpont. A Hazáért. Honvédelem és hazafiság (896-1848) a magyarországi művészetben. Szerk.: Baranyi Judit, Varga István, Dr. Zachar Józse...
Vasi honismereti és helytörténeti közlemények 1997/3. Szerk.: Kuntár Lajos, Mayer László. Szombathely, 1997, Vas Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Vadnai Béla: Verespataktól Lőcséig. (A magyar biztosítás története a XIX. századig.) A közművelődés könyvei 3. szám. Bp.,1942, Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), K. V. Filmnyomda-ny.), 3 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték. Vadnai Béla kártyájával.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó borítóval és gerinccel.