Fitz József: A magyarországi nyomdászat, könyvkiadás és könyvkereskedelem története. II. A reformáció korában. Bp.,1967, Akadémiai Kiadó, 293+(3) p. Lapszámozáson belül számtalan egész oldalas, szövegközti és beragasztott képpel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papírborítón kis szakadásokkal, jó állapotban. Megjelent 1300 példányban.
Európa válaszúton: Háború vagy béke? Bp.,(1933), Pesti Hírlap. Irredenta kiadvány, szövegközti ábrákkal, térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
[ Ábrányi Kornél, ifj]: A király. Magyarország közélete az ezredik évforduló korszakában. Írta: --. Bp.,1896, Athenaeum. Papírkötésben, rossz, széteső állapotban.
1912 Caetani Leone Herceg: Az iszlám szerepe a civilizáció fejlődésében. Bevezette és olasz eredetiből fordította: Dr. Osztern Salamon Pál. Különlenyomat a Huszadik Század októberi számából. Bp.,1912, Márkus Samu, 31 p. Szakadozott, sérült papírkötésben.
[Fraknói Vilmos]: Frankl Vilmos: A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században. Bp., 1873, Eggenrerger (Hoffman és Molnár), VIII+424 p. Későbbi félvászon-kötés.
Dr. Cholnoky Jenő: Hazánk és népünk egy évezreden át. A magyarság hajdan és most. Bp.,é.n., Somló Béla Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,