Tóth Máthé Miklós 2 műve, a szerző által dedikáltak: A csokornyakkendős.; A szabadság nótáriusa. Bp.,1980-1987,Magvető-Magyarországi Református Egyház Zsinati Sajtóosztálya. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban és kiadói kartonált papírkötés.
Adassék e levél. Régi és új magyar szerelmes levelek. 1528-1938. Összeáll.: Bisztrai Farkas Ferenc. Illyés Gyula bevezetőjével. Hungária Könyvek 5. A könyvdíszeket összegyűjtötte Haiman-Kner György, fába metszette Kaza György és Társa grafikai műintézete. Bp.,1938, Hungária. Kiadói félvászon-kötésben, két lap foltos.
P. Ovidius Naso: Szerelmei. Ford.: Karinthy Gábor. Szilágyi János György bevezető tanulmányával. Kétnyelvű Klasszikusok. Bp.,1943, Officina. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, a külső borítékon szakadásokkal.
Móricz Zsigmond: Sárarany. A borító rajza Falus Elek munkája. Bp.,én., Nyugat. Tizenharmadik kiadás. Kiadói papírkötés, a gerinc szakadt, a hátsó borító kissé sérült és a sarka gyűrött.
Babits Mihály: A második ének. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. Az előszót Török Sophie írta. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Bp.,1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., (Hungária Nyomda-ny.), 103 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Számozott (2000/1584.) példány.
Bérczy Károly: Akvarellek. Pécs, 1896, Taizs József, 106+1 p.+2 t. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, névbélyegzésekkel.
Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya vagy is a dámák diadalma a farsangon. Furcsa vitézi versezet négy könyvben. Divéky József fametszeteivel. Hungária Könyvek 10. Bp.,1943, Hungária. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadozott, kissé hiányos papír védőborítóban, kissé sérült kötéssel. Számozott, 803. számú, névre szóló példány.
Séta bölcsőhelyem körül. Szerk.: Kovács László. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadás. Kolozsvár,é.n.,Erdélyi Szépmíves Céh, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban. Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival.