[Franz Wagner (1675-1738)]: Wagner Francisco: Universae Phraseologiae latinae Corpus, congestum a. P. - -, Societatis Jesu Sacerdote, secundus curis a quopiam ejusdem societatis Sallustiana, Caesareana, Liviana, Corneliana etc. phraseologiis, demum linguis Hungarica, et Slavica, locupletatum. [Nagyszombat], M.DCC.LXXV. (1775)], Typis Tyrnaviensibus, 4 sztl. lev.+1272 p.+24 sztl. lev. Editio Tyrnaviensis altera. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán és a gerincen sérüléssel, a címlapon jegyzettel, hiányzó szennylapokkal, foltos lapokkal.
Latin kifejezések szótára magyar és szláv értelmezéssel.
1880 Dr. Pozder Károly: Újperzsa nyelvjárások. Értekezések a nyelv és széptudományok köréből. VIII. köt. IX. sz. Bp.,1880,MTA, 85 p. Papírkötésben.
Makkai László (1918-1989) történész névbejegyzésével és magánkönyvtári bélyegzőjével.
1899 Dr. Kégl Sándor: A perzsa népdal. Értekezések a nyelv és széptudományok köréből. XVII. köt. 3. sz. Bp.,1899,MTA, 47 p. Papírkötésben, felvágatlan példány.
Vitéz Nagy Iván: A magyarság világstatisztikája. Jancsó Benedek Társaság Kiadványai 11. Budapest, 1931, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. félvászon kötésben
Szende Gyula.Földrajz-politikai és gazdaság-statisztikai adatok a Föld összes államairól.Budapest, 1922. Pesti Könyvnyomda Rt. IV + 366 + [2] p. Egyetlen kiadás.Félvászon kötésben.