Dr. Jávor Alajos: Bányaművelés. Szellőztetés. Bp., 1977, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1600 példányban. Ritka! A szerző, Dr. Jávor Alajos (1910-1981) által Dr. Trethon Ferenc (1923-2012) közgazdász, politikus, munkaügyi miniszter (1977-1981) részére.
Mezei István 2 műve: Vasúti motoros vontatójárművek egyes kérdései. (Segédüzemi berendezése, téli üzem, külső kialakítás, vezetőállás és egységesítés.) Bp., 1965, Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötésben, a gerincen javítással. Megjelent 238 példányban. +Közepesteljesítményű dieselmozdonyok. Bp.,1965, Mérnöki Továbbképző Intézet. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis szakadással. Megjelent...
Morva Rezső: Kézikönyv az összes gőzkazánok, locomobil és cséplőgépek kezeléséről. Az összes stabil- és locomobil-gőzkazánok és locomobil-gőzgépekről vizsgázók előkészítésére. Győr, 1901.,Győregyházmegye Könyvsajtója, IV+150 p. Negyedik, bővített kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két kijáró lappal.
Magyar földmérők arcképcsarnoka. I-II. köt. Szerk.: Raum Frigyes. Bp., 1976-1983, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. Basilides Sándor illusztrációival. Kiadói műbőr kötésben, jó állapotban. Megjelent 600 és 300 példányban.
"Hütte." Des Ingenieurs Taschnebuch I-II. köt. Szerk.: "Hütte." Berlin, 1911, Wilhelm Ernst&Sohn. 21. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az I. és II. kötet gerincén sérüléssel, a III. kötet sérült, lyukas.
Dr. Vargha Kálmán-Makhult Mihály: A konstrukciós munka fejlesztése. Nomogrammok alkalmazása az iparban. A Vargha-féle nomogrammrendszer ismertetése. Bp.,1962, KGM Műszaki Tájékoztató és Propaganda Intézet, 66 p. + 2 melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Megjelent 500 példányban.
K. W. Wolf-Czapek: Der Kautschuk. Seine Gewinnung und Verarbeitung. Berlin, 1920, Union-Deutsche, 108+4 p.+23 t.(Fekete-fehér táblák.)+1 p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
W. Telle: A laboratóriumi eszközök ábécéje. Ford.: Nemes Géza. Bp.,1955, Műszaki. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 2100 példányban.