Malonyai Dezső: A magyar nép művészete I. Reprint. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1909, Franklin-Társulat (1985, Helikon). Hasonmás kiadás számos képpel, műmelléklettel és színes táblával, kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban tékával
Szana Tamás: Száz év a magyar művészet történetéből 1800-1900. Festészet, szobrászat. Bp., 1901, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, megviselt állapotban.
Baktay Ervin: India művészete. A történelem és a művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp.,1958, Képzőművészeti Alap, 470+2 p.+ 6 t.(Színes, egy kihajtható, hártyapapírral.) Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Max Sauerlandt: Michelangelo. Königstein. im Taunus-Leipzog,é.n.,Langewiesche, XVI+96+X+6 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Karl Scheiffler: Bildnisse aus rei Jahrhunderten der alten deutschen und niederländischen Malerei. Königstein. im Taunus-Leipzog,é.n.,Langewiesche, XVI+112+XI+5 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.