Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t.+XXX+2+512 p. Korabeli vászon-kötés, jó állapotban
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból IX - X.. kötet. Bp., 1904, Athenaeum, Kiadói kartonált sorozatkötésben, színezett lapszélekkel egyik köteten kis sérülés
Kossuth Lajos Iratai. IV. kötet: Történelmi tanulmány: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894, Athenaeum, XXI+552 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, jó állapotban.
Magyar önismeret. Politikai olvasókönyv önmagukat kereső magyarok számára. Összeállította: Halasy-Nagy József. Kultúra és Tudomány. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
H. G. Wells: A világ története. (A short history of the world.) Fordította: Laczkó Géza. Bp.,é.n.,Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
V. M. Masszon: Egy kőkori település Közép-Ázsiában: Dzsejtun. A termelő gazdálkodás kezdetei. Fordította: Gaál Ernő. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Festgabe der Gemeinde Wien zur Erinnerung an die Befreiungskriege 1813. Wien, 1913. 128 p. sok képpel, térképpel. Festett egészvászon kötében, szép állapotban / With many maps and images in full linen binding in great condition