Benito Mussolini: Arnaldo Mussolini élete. Ford. és jegyz. ellátta Waermer Erzsébet. Olasz-Magyar Könyvtár, Bp.,(1935), Franklin. 1 t.+91 p. + 3 tábla. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
Buchinger Manó: A magyarországi könyvkötőmunkások szervezkedésének története. A könyv címlapját és tábladíszét Bíró Mihály rajzolta. Bp.,[1928],Bíró Dezső,(Világosság Rt.-ny.), 278 p.+ 2 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Sebestyén Gyula: A magyar nemzet története a mohácsi vésztől napjainkig. A gymnasium és reáliskola IV. osztálya számára. Bp., 1901, Franklin, IV+4+136 p.+3 t.(színes térképek, egy kétoldalas.) Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, foltos.
Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Szerk.: Dr. Máday Béla (Bp.,)1943, Fiatal Magyarság Szövetség,(Forrás Nyomdai Műintézet.) Kiadói papírkötésben, kissé szakadt borítóval, ceruzás bejelölésekkel. +Fiatal Magyarság Szövetségének 2 nyomtatványával.
II. Rákóczy Ferenc fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig. (1711.) Közli Thaly Kálmán. Bp.,(1872), Ráth Mór, VIII+9-335+1 p. Ötödik, javított, történelmi jegyzetekkel kísért, Rákóczy végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival bővített kiadás. Kiadói papírborítóban, borító lejár.
Dr. Lázár Gyula: Angolország történelme, a legrégibb időktől az újkorig. I. kötet. Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben. Történet, nép- és földrajzi könyvtár. XLII. köt. (Kiadja: Szabó Ferenc.) Temesvár, 1892, Csanád-egyházmegyei-ny.,4+488 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, az egyik sarkán hiánnyal.