Taylor Alfréd Swaine: Az orvosi jogtudomány elvei és gyakorlata. III. kötet. Terhesség, és szülés, törvényesség és apaság, gyermekgyilkosság, nemi erőszak, elmeháborodás, életbiztosítás. Ford.: Balogh Kálmán. Bp.,1871, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat,(Khór és Wein-ny.), 10+617 p. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, 16-37. oldalak között foltos lapokkal, "Dr. Büchler Pál egyetemi, tanársegéd Budapest" névbélyegzővel.
Dr. Mennyey Géza: A földhitel. II. kötet: Szerkezete és szervezete. Darányi Ignác Agrártudományi Társaság Kiadványai 3. sz. Bp.,1943, Darányi Ignác Agrártudományi Társaság, XVI+346+2 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Az 1945. évi november hó 29-ére összehívott nemzetgyűlés naplója. II. kötet: 31-50. ülés. (1945. V. 10-1946. VIII. 9.) Bp.,1948, Athenaeum, 4+1028 (kéthasábos számozás.) Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza, némileg sérült kötéssel, az utolsó lap sarkán hiánnyal.
A kartelek helyzete és működése Magyarországon. II. kötet. Bevezetéssel ellátta: Dr. Halla Aurél. Összeállította: Dr. Dobrovics Károly. Bp.,1935, Monopol, (Hellas-ny.), 398 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, foltos, piszkos elülső szennylappal és címlappal.
Törvények a képviselőválasztásról és az összeférhetetlenségről. Kiegészítve a reájuk vonatkozó későbbi törvényekkel. Bp.,1896, Eggenberger (Hoffmann Alfréd.),(Athenaeum-ny.), 80+3 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült, rossz állapotban.
dr. Márkus György: Az elektromos energiakérdés törvényes szabályozása hazánkban és külföldön. Bp., 1928. Vállalkozók lapja könyvosztály. 188 + 10 p. Egészvászon kötésben.
Nagy Lajos: Tanúbizonyítás a büntetőperben. Állam- és Jogtudományi Intézet Tudományos Könyvtára 24. Bp.,1966, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 661+1 p.. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 1100 példányban.
Építésügyi szabályzat Budapest, fő és székváros területére. Az 1870. évi X. törvénycikk alapján kiadja Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1899, Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, bejegyzésekkel, át és aláhúzásokkal.(6-7. oldal, XVIII. fejezetnél (99-101. oldal.))
Gerlóczy Tamás (1870-1940) székesfővárosi főmérnök, műszaki tanácsos névbejegyzésével az elülső előzéklapon, és a címoldalon.Gerlóczy Tamás hivatali példánya volt.(Gerlóczy Károlynak (1835-1900) Budapest főjegyzőjének, és első alpolgármesterének fia.)
Budapest Székesfőváros közigazgatásáról szóló 1930. XVIII. és 1934. évi XII. törvények. Bp.,1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
Az 1894: XII. törvényczikk a mezőgazdaságról és a mezőrendőrségről és a vonatkozó rendeletek. Jegyzetekkel, magyarázatokkal, idézéetekke és betüsoros tárgymutatóval ellátva. Bp.,1894, Kilián Frigyes 234+6p. + kihajtható mellékletek. Megviselt félvászon kötésben.