Dr. Bendeffy-Benda László: Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934., Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Sven Hedin: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Ford.: Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VI+330 p.+1 kihajtható térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon sorozat kötésben, kopott borítóval, a 4 színes egészoldalas és 1 színes panoráma kép hiányzik.
Martin Johnson: Afrika csodavilága. Az "elefántok" új kiadása. Fordította Ruzitska Mária. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal, egy lap sérült, kijár, és az egyik sarka elvált (231/232.), ex libris-szel.
Szürke Bagoly (Grey Owl): A vadon fiai. Ford.: Dr. Baktay Ervin. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a borító hátoldalán hiánnyal, a gerincén sérüléssel.
Szekszárd. 1944-1974. Szerk.: K. Balog János, Letenyei György, Mátyás István. Szekszárd, 1974, Szekszárd Város Tanácsa. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban. Megjelentette Szekszárd város Tanácsa a város felszabadulásának 30. évfordulójára.
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, pár helyen amatőr módon javított kötéssel, egy térkép kijár, egy lap (31-32.) szakadt, sérült. / Linen binding, some pages repaired, one page damaged, one map ...