Dr. Tarnóczi János: A Szent István bazilika éneklő kövei... - A templom története és műemlékei. - Bp.,1938, Sz. István Bazilika. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas gerinccel, volt könyvtári példány.
Sven hedin: A selyem útja.-II. kötet. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp. é.n. Franklin. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, ragasztónyommal a borító belsején, egyébként jó állapotban.
Gyüszi László: Oroszlány a 18-19. században. Oroszlány, 1988, Oroszlányi Városi Tanács. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 2000 példányban.
Dr. Matéka Béla: Filléres budapesti kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. Bp.,1939, Dr. Vajna György és Társa, 66+6 p. Kiadói papírkötésben. Dedikált! + Budapest legújabb tervrajza rövid útmutatóval. 1890. Bp.,1890, Singer és Wolfner, 23+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, az útmutató kijár, a térkép hiányzik.
1933 A gyulai Községi Fiú Iparostanonciskola 50. évi jubiláris értesítője. 1883-1933. Közli: Schreiber Ottó igazgató. Gyula, 1933, Dobay János. Benne az iskola történetével, és 55. számú Gyula cserkészcsapatról szóló írással, cserkészeti statisztikával.