Ney Ferencz: Gyermekek könyve képekkel. Írta --. Második, bővített kiadás.
Pest, 1851. Emich Gusztáv. 128 p. + 16 kézzel színezett rézm. t. Ceruzás firkákkal, néhány lapon kis beszakadással, egy lapon, szöveget nem érintő kis hiány. Korabeli, laza egészvászon kötésben. Nagyon ritka!
Kovacsóczy Mihály - Császár Ferenc]: Magyarkák. 1845-ből. Lipcsén, 1845. Teubner. VIII. 236 l. Tartalma: Talárikák, Kosmikák, Pepedeumenikák.Benne a korszak jeles személyiségeiről ír gúnyos hangnemben Korabeli félvászon-kötésben,enyhén foltos lapokkal.
Arany János össze munkái I-V. (Négy kötetbe kötve, teljes sorozat.) I. Kisebb költeményei. II. Elbeszélő költeményei. III. Elbeszélő költeményei. IV. Műfordításai. V. Prózai dolgozatai. Rendezte és gondozta Dr. Voinovich Géza. Bp.,(1924),Franklin, 232 p.+2 t.+235+357+356+382 p. Kiadói festett, dúsan aranyozott piros egészvászon-kötés, kissé kopott borítókkal, az I. kötet gerince és borítója kissé kopott, fűzése laza, lapszéli folttal, az V. kötet elülső borítóján kis foltokkal.
Péterfy Jenő összegyűjtött művei 1-3. köt. Bp.,1901-1903,Franklin, LX+416;506+2;IV+598+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, az I. kötetből a könyvtest, a 17-416. oldalak között kijár.
Jókai Mór: Egy magyar nábob. Képes díszkiadás. Goró Lajos hatvankét szövegrajzával, és nyolc aquarelljével. Bp., 1894, Athenaeum, 1 t.+XII+500+2 p.+ 8 t. Kiadói aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, és kissé sérült és kissé kopott gerinccel és borítóval, egy tábla kijár.
Benedek Marcell: Shakespeare. A Függeléket készítette és az illusztrációkat összeáll.: Staud Géza. Bp.,1957, Bibliotheca, 415+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Benedek Marcell (1885-1969) író, műfordító, egyetemi tanár, irodalomtörténész, színházigazgató, Benedek Elek fia által Benedek András (1913-1995) és Klára (felesége?) részére dedikált példány.