Italiener, Bruno: Die Darmstädter Pessach-Haggadah. Codex Orientalis 8 der Landesbibliothek zu Darmstadt aus dem vierzehnten Jahrhundert. Herausgegeben und erläutert von Bruno Italiener unter Mitwirkung von Adolf Schmidt. Leipzig, 1928. Karl W. Hiersemann, Leipzig, A 350 sorszámozott példányból a 167. Félbőr kötésben, jobb felső sarka megégett. / 167 of the 350 numbered edition. In half leather b...
Dr. Hendrik Jagersma: Izráel története. 1-2. köt. 1. köt.: Az ószvetségi korban. 2. köt.: Nagy Sándortól Bar Kochbáig. Ford.: Czanik Péter. Bp.,1991, ny.n., 250+187 p. Kiadói papírkötés. Ritka!
"És a halottak újra énekelnek..." Eiskovits Miksa máramarosi haszid zsidó zenei gyűjtése. (1938-1939.) Szerk.: Elek Judit. A kottákat megfejtette és digitalizálta: Melis László. Fotók és kommentárok: Roman Vishniac. hn., 2018, Danielfilm Stúdió Kft. Kiadói kartonált papírkötés, CD-melléklet nélkül.
Máchzor-ünnepi imakönyv II. kötete, Jom Kippur napjára. Wien, gedruckt von Anton Schmid, kaiserl.königl.privilegirten hebräischen Buchdrucker. Kiadói egészbőr kötés, gerince hiányzik, erősen viseltes állapotban / Jewish prayer book, full leather binding
Machsor. Dritter theil. Die Sämmtlichen Fest-Gebete und gottesdienstlichen Dichtungen der Israeliten. Prag, 1845, Gottlieb Haase Söhne. Német és héber nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.