Wass Albert: Farkasverem. Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása. XX. Kolozsvár,é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
Bánffy Miklós: Megszámláltattál... I-II. kötet.; És hijjával találtattál. I-II. kötet. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötésben, két gerinc kopott, a gerincek kissé foltosak.
Bérczy Károly: Akvarellek. Pécs, 1896, Taizs József, 106+1 p.+2 t. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, névbélyegzésekkel.
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyüjteménye. Szerk.: Radó Antal. Bp., 1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Ötödik módosított és bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót a vászonra kasírozták, festett lapélekkel, de egyébként jó állapotban.
A magyar muzsika hőskora és jelene történelmi képekben sok képpel, rajzzal és kótapéldával.. Szerk. dr. Batizi László. Bp., 1944, Dr. Pintér Jenőné kiadása, 401 p. Kiadói aranyozott félvászonkötésben, a borítótáblán Beck Ö. Fülöp hármasplakettjével.
Várossy Gyula: Szivárvány. Humoros elbeszélések. Fehér István rajzaival. Bp.,1904, Rózsa Kálmán. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
[Rejtő Jenő] P. Howard: Szép kis üzlet! Vasárnapi regények. Bp.,1957,(Budapesti Lapnyomda.) Papírkötésben, rossz állapotban, hiányos, sérült borítóval, a hátsó borító hiányzik, az elülső borító, a címlap és az első lap lejár.