Nyirő Sándor: A fütty. Énekes népszínmű 4 felvonásban. Nagybánya, 1877, Huzly Károly Könyvnyomdája. Kicsit sérült, kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Kovács Ferenc: Belügyminiszter az ágy alatt. Görbe szemmel látott bizarr kisvilágunk. Hatvan, 1991.,Innocent. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
Konkoly-Thege Aladár: Taigetosz. Pécs, 1996. Német nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző lányának, Konkoly-Thege Klárának Klebelsberg Éva részére szóló ajándékozási sorokkal, aláírással.
Mai Magyar Múzsa 1930. Szerk.: Vajthó László. Bp.,1930, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félvászon kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
[Orosz József, balásfalvi]: Umrisse einer möglichen Reform in Ungarn. Im Geiste des Juste-milieu. Zweite Abtheilung. Paris, 1833, L. Brunet, 92 p. Német nyelven. Kiadói papírborítóban, sérült, szétvált gerinccel, kötéssel, a lapok sarkai gyűrött.
Magyar Könyvtár 3 száma (154-154a, 168, 275.): Jókai Mór: A gazdag szegények.; Jókai Mór: Ne nyulj hozzám és egyéb elbeszélések.; Peisner Ignác: Képek a régi Pest-Budáról,; Bp.,1900-én.-1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 80+80+64 p. Kiadói papírkötésben, változó állapotban, nagyrészt szakadt borítókkal, egy kötése szétvált.
Barna Jakab: A játékok könyve. Bp.,é.n.Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói félvászon-kötés, javított, kopott borítóval és kissé sérült, javított, kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel.