Nagy Méda: Lányok a havasokban. Bp., Szent István Társulat. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban, borító alja kissé foltos, előzéklapon Pestszenterzsébeti leánygimnázium bélyegzőjével és ajándékozási bejegyzéssel.
Tulipánosláda. Gyöngyszemek a mese- és mondavilágból. Kis Magyarok Könyvtára. Nagybecskerek/Petrovgrad,1939,"Globus", 2+155+5 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált papírkötés.
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci. Bp.,1983., Móra. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötésben, két lapon és a hátsó szennylapon és a kötéstábla belsején firkával, a hátsó kötéstáblán a papír hiányos, laza fűzéssel.
Daudet Alfonz: A kis Izé. Egy gyermek története. Az ifjúság számára átdolgozott kiadás után ford.: Borostyáni Nándor. Bp.,1883, Légrády, 1 t.+2+276+2 p.+22 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Benedek Elek: Katalin. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1910, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.