Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig Bp., [1934],Szerzői kiadása,(Tolnai-Viktoria-ny.),320+320 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben,kissé kopott gerinccel, az I. kötet hátsó borítóján a vászon sérült, kissé foltos.
Chris McNab: Fallschirmjäger. A német ejtőernyős-haderő képes története a II. világháborúban. Ford.: Szilágyi Béla. Debrecen, 2000., Hajja és Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.
Hadtudományi Lexikon I-II. Szerk.: Szabó József. Bp., 1995, Magyar Hadtudományi Társaság. Kiadói aranyozott műbőr kötés.
Mécs Imre (1933-) politikus, 56-os elítélt, Honvédelmi Bizottság elnöke által Dr. Galovicz János (1933-?) ny. ezredes, Magyar Hadtudományi Társaság Légierő szakosztályának volt elnöke, honvédelmi szakértő ("legfontosabb honvédelmi tanácsadómnak") részére szóló ajándékozási sorokkal.
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve I-II. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, védőlap mindkét kötetben kijár, az I. kötetben az előzéklap és a címlap hiányzik, kopottas állapotban.
A. Kielhauser: Die Vorschrift für das Ehrenätliche Verfahren im K.u.K. Heere und Ehrenratsfragen. Wien, 1914, L. W. Seidel & Sohn. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. Bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4000 példányban.