12 000 HUF
Gyöngyösi Istvánnak költeményes maradványi. Mellyeket egybeszedett, és a legrégibb nyomtatványok és kézírások szerént hibáiból kimentett Dugonics András királyi oktató. Első darab. Pozsony-Pest, 1796., Füskúti Landerer Mihály, 1 t. (Franz Assner/Assner Ferenc (1742-1810): Gyöngyösi István rézmetszetű portréja, címkép)+LXXII+30+435+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, de belül jó állapotban.