Erdélyi Indali Péter: Képes verses-könyv. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 1 t.+70 p. +5 t. (Egészoldalas, színes litográfiák.) Első kiadás. Rossz, széteső állapotban, foltos, egy tábla sérült, javított, egy lap hiányzik (15/16.)
Benedek Elek: Mesék és történetek. Kis Könyvtár 2 sz. M(áramaros)sziget,é.n.(1892),Berger Miksa, 64 p. Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
P. Ábrahám Ernő: A Csudaszarvas. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. Apponyi Albert bevezetőjével. Árva királyfi trilógia I. Bp.,[1926], Pallas. Kiadó illusztrált félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
A(lan) A(lexander) Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp.,én.,Athenaeum, 122+1 p. Háború előtti kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, javított gerinccel, kopott borítóval.
Herczeg Ferenc: Mesék gyermekek számára. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,1922., Singer és Wolfner. Második kiadás. Egészoldalas színes és szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, egy lap és egy képtábla kijár.
Kis gyermekek nagy mesekönyve. Róna Emy tizenhat színes illusztrációjával. Vál.: T. Aszódi Éva. Bp.,1955.,Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy táblán szakadással.
La Fontaine: Mesék, és széphistóriák. A meséket Gyergyai Albert, a széphistóriákat Rónay György válogatta és látta el jegyzetekkel. M. M. Simon és Coiny illusztrációival. Bp.,1979.,Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Tutsek Anna: Az élet iskolája. Fejes Gyula rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos elülső szennylappal, a hátsó szennylapon firkával, laza fűzéssel.