Dr. Vosberg-Rekow: Die Politik der Handelsverträge in ihren Grundzügen gemeinfasslich dargestellt. Schriften der Centralstelle für Vorbereitung von Handelsverträgen. III. Heft. Berlin, 1898, Siemenroth&Troschel, VIII+189 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
M(ax) Beer: A szocializmus és a társadalmi harcok története. II. kötet. Középkor. Fordította: Migray József. Bp.,1923, Népszava, 112 p. Papírkötésben, a borítója sérült, hiányos, a lapok szélei szakadozottak.
Értekezések a történelmi tudományok köréből. 36. kötet. Szerk.: Pauer Imre, Fejérpataky László.
1. Szádeczky Lajos: Még egyszer a csíki székely krónikáról.
2. Mahler Ede: Az assuáni és elephantinei aramaeus papyrusokmányok történeti jelentősége.
3. Szekfű Gyula: Serviensek és familiarisok.
4. Hodinka Antal: A tokaji görög kereskedőtársulat kiváltságának az ügye 1725-1772.
5. Tisza István, gróf: Sadowától Sedánig.
6. Márki Sándor: Nagy Péter czár és II. Rákóczi Ferenc szövetsége 1707-ben.
7. Karácsonyi János: Kik voltak és mikor jöttek hazánkba a böszörmények vagy izmaeliták?
8. Szentkláray Jenő: Debreczeni Bárány Ágoston élete és munkái. Emlékezés Dél-Magyarország első magyar történetírójáról.
9. Fraknói Vilmos: Mátyás törekvései a császári trónra. 86 p.
10. Hornyánszky Gyula: A homerosi beszédek tömeglélektani vonatkozásukban. 92 + [1] p.
Bp.,1911-1915, MTA, 4+44+29+122+106+2+80+96+18+107+86+92+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, bekötött eredeti papírborítókkal.
Gróf Széchenyi István naplói. Adalék a nagy hazafi jellemrajzához. Összeáll. Zichy Antal. Bp., 1884, Athenaeum. Korabeli egészvászon kötésben 1t Széchenyi acélmetszetű címképe + 670 p. Előzéklapok nélkül.
Frankl Vilmos [Fraknói Vilmos]: A magyar nemzet története. III. füzet: (1526-1825.) Házi Könyvtár XI. Bp., 1873, Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.),4+400+4 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.