Kacziány Géza: Görgei. Történelmi tanulmány. Bp.,1915, "Magyarország", VIII+151 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
Türr Lajos: Két királyi vetélytárs. Történeti tanulmány. Sopron, 1889,(Rónai Frigyes-ny.), 188+4 p. Átkötött papírkötésben, magánkönyvtári bélyegzővel.
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1974, Műszaki. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, javított gerinccel, kissé kopott borítóval.
Az egyik szerző, Winkler László (1926-2001) muzeológus, repüléstörténet-kutató dedikációjával.
Taine, Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaroszág alakulása. Ford. Dr. Toldy László, Csiky Gergely. 1 köt.
Bp. 1881. MTA. 1 sztl. lev. 664 l Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egyetlen magyar kiadás.