Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.
Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás!
Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./
István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.
Dr. Lázár Béla: Mányoki Ádám (1673-1757) élete és művészete. Bp.,1933,Légrády,1 t.+144 p.+14 t.+2 melléklet.+LXXVI t. Fekete-fehér képtáblákkal, és 2 hasonmással illusztrált. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Cs. Plank Ibolya-Kolta Magdolna-Vannai Nándor: Divald Károly fényképész és vegyész üvegműcsarnoknából Eperjesen. A Divaldok és a Magas Tátra első képei. A magyar fotográfia történetéből. 2. Bp.,1993., Magyar Fotográfiai Múzeum-VIPress Kft. Kiadói papírkötés, a gerincen kopásnyomokkal. Számozott (0406./1000) példány.
Czóbel Béla festőművész kiállítása. Akvarell, grafika, és újabb képek. Bp., 1958, Nemzeti Szalon. Kiadói papírkötés. A művész, Czóbel Béla (1883-1976) által aláírt.