Fecske András: A figurativitás problémái a kortárs hazai festőművészetben (1945-1990). Bp., 1995, HG (Figuratív piktúra 1.). Papírkötésben, jó állapotban.
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. II. kötet: Középkor. Szerk.: Beöthy Zsolt. Bp.,1907, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),V-VIII+614 p.+II-L+1 t. (Kronólogiai tábla.) Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, címlappal, és I. táblával.
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. I-II. kötet. Bp., 1900, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 6+116+117-235+1+10 p.+23 t. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben, felvágatlan lapokkal, a II. kötet kötése sérült, szétvált, az I. kötet borítója szakadt, hiányzó rézkarccal.
Pécsi Antal (szerk.) Vonuljatok ki, Chansonok! (A Szalmás-kórus albuma) Bp., 1970. Zeneműkiadó. Sorszámozott 116/150. Egészbőr kötésben, illusztrált tékában, kísérőlevéllel. Jó állapotban
Művészet. Szerk.: Lyka Károly. IX. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társálat. Budapest, 1910, Singer és Wolfner, (műmellékletekkel) t. Kiadói egészvászon kötés, Lyka Károly, Divald Kornél, Lechner Ödön, Lándor Tivadar, és mások tanulmányaival, közte Lándor Tivadar: In memoriam Zichy Mihály írásával. Számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Rippl-Rónai József, Zichy Mihály, Vaszary János és mások illusztrációival.