Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+2 p.+CLXXI t.+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, címlap hiánnyal, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
3 db művészeti könyv: Genthon István: Magyarország művészeti emlékei. Bp., 1974. Corvina. Kiadói vászonkötésben, Lengyel Györgyi: Nagy Ferenc faragó népművész. 1985. Somogy megyei tanács. Szabóky Zsolt: Nézd elméjöket az ács embereknek. Fatornyok, fatemplomok Erdélyben. Bp., 1987 Art Union.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp.,1930, Pesti Napló. Kiadói egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel
Platthy György-Dr. Rónai Béla: Népművészet. Bp.,1989, Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. +Mai magyar népi iparművészet. Az előszót Domanovszky György írta. A képanyag, az életrajzok és az ajánlott irodalom összeállítása Varga Marianna munkája. Bp.,1983,Képzőművészeti. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. 18 szövegképpel és 40 műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp, 1902, Athenaeum, 76p. + 39t. Kiadói, festett egészvászon-kötésben, megviselt, rossz állapotban, kopottas borítóval, hiányzó gerinccel, laza fűzéssel, kijáró lapokkal, egy szakadt oldallal, egy hiányzó illusztrációval.
2 db művészeti kiadvány: A gyűjtő. Der Kunstsammler. Művészeti folyóirat. Szerk.: Dr. Siklóssy László. V. évf. 3., 4. sz., 1916. Különszám: Magyar keramika. Szakadt, széteső állapotban. + Az Ernst-Múzeum aukciói XLI. Gróf Szapáry László fegyvergyűjteménye, Langraf Lajos hagyatéka, két gyűjtemény Bruck Lajos és báró Mednyánszky László képeiből, valamint főűri és más magánbirtokból származó festmények, műtárgyak és butorok. Ernst-Múzeum aukciói XLI. Bp.,1929, Ernst-Múzeum, (Légrády-ny.), 143+2 p.+XLIV t. (fekete-fehér képtáblák.) Becsár melléklettel. Kiadói papírkötés, a borító foltos, gerinc sérült, hátsó lapok közül több összeragadt.