Stern Samu: A zsidókérdés Magyarországon. Bp., 1938, Pesti Izraelita Hitközség, 31+1 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal..
Az antiszemitizmus történeti formái a cári birodalomban és a Szovjetunió területein. Szerk.: Krausz Tamás-Barta Tamás. Ruszisztikai Könyvek XXXIX. Bp.,2014., Russica Pannonicana. Kiadói papírkötés.
Zsidómisszió, vérvád, hebraisztika. Ötven forrás a reformáció és a zsidóság kapcsolatának kérdéséhez. Forrásokat válogatta, fordította, a bevezetést és a magyarázatokat írta: Csepregi Zoltán. Bp., 2004, Luther. Kiadói papírkötés.
A magyar zsidónő naptára (1932-38) I-VI.. évfolyam a II. hiányzik. Szerkeszti Zsoldos Jenő.
(Bp.), (1933). Pesti Izr. Hitközség Leánygimnáziuma Jóbarátainak és Volt Növendékeinek Egyesülete (Arany János Nyomda).A naptárnak 1932 és1937 között összesen 6 évfolyama jelent meg. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítóban, két borítón kisebb hiányok.
Klausner, Jószéf: A modern héber irodalom története
Bp., é.n, Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége (Márkus-Nyomda), 192 p. Javne Könyvek 10. Írta Józséf Klausner a Jeruzsálemi Egyetem tanára. Fordította: Grosz Ernő és Kardos Pál. Kiadói vignettás papírkötésben.
Scheiber Sándor: ...és beszéld el fiadnak... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás fotói. Bp.,1984, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé hiányos, javított papír védőborítóban, intézményi bélyegzőkkel,
Makai Emil Zsidó költők. Műfordítások Salamon ibn Gabirol, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes ibn Ezra, Ábrahám ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XIXIV. század. Bp., 1895. Singer és Wolfner. 230 p. Korabeli félvászonkötésben.