Makkai János: Urambátyám országa. Középosztályunk illemrendszerének és társadalmi viselkedésének szociológiája. Bp., é. n., Singer és Wolfner. Félvászon kötésben
Joannem Imre (Imre János (1790-1832)): Amicus Foedus Rationis Cum Experientia seu Philosophia Crisi Recentissima II-III. Pestini, 1825-1827,Typis Nobilis Matthiae Trattner de Petróza. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, a II. kötet borítója kissé kopottas, a III. kötet kopottas, a borító háta sérült, ceruzás széljegyzetekkel, néhol kissé foltos lapokkal, latin nyelven.
Vegyes könyvtétel, 10 db. Közte:
Dr. Reichard Zsigmond: Tervezett a büntetőtörvény módosításáról., Bérczy Károly: Akvarellek., H. G. Wells: Óriások, Ady Endre: Az ütések alatt, Várossy Gyula: Szivárvány, Gundel Ferenc-Dr. Ketter László: Vendéglátóipari értékesítés, 1935 Budapesti Hentesek Ipartestülete...stb. Különféle kiadásban és kötésben. Változó állapotban.
Kassák Lajos: Munkanélküliek. I-II. kötet. (Egybekötve. Bp., 1933, Nyugat, 191+205 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kis kopásnyomokkal.
Heinrich Heine: Die Harzreise. Váradi Albert (1896-1925) 9 db egészoldalas rézmetszetével, a művész által aláírva. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. Német nyelven. Korabeli álbordás egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, kissé sérült gerinccel. Számozott (350/114) példány./
Heinrich Heine: Die Harzreise. With 9 pieces copper engravings of Albert Váradi (1896-1925), with signatures of Albert Váradi. München-Pullach,[1923], Paul Stangl Verlag, 112+6 p.+ 9 t. In German language. Leatherbinding, with worn, and little bit damaged spine. 114. numbered copy of 350 copies.
Ponori Thewewk Emil: A helyes magyarság elvei. Gyulai Pál előszavával. Bp., 1873, Eggenberger (Hoffmann és Molnár),(Athenaeum-ny.), VIII+112 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopottas borítóval, egy lap széle foltos, intézményi bélyegzővel, Zsámár József magánkönyvtári bélyegzőjével és ex libris-szével.
Új lexikon 3 kötete: I., III., V.. kötet. Szerk.: Dormándi László, Juhász Vilmos. A tudás és a gyakorlati élet egyetemes enciklopédiája 6 kötetben teljes. Budapest, 1936, Dante-Pantheon Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott vászonkötésben
A művelődés könyvtára 2 kötete:
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9.
Dr. Szent-györgyi Albert (szerk.:): Az élet tudománya. A művelődés könyvtára 3.
Bp., 1943, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, a 3. kötetben kijáró lapokkal, laza fűzéssel, a borító egyik sarkán töréssel.