Szabó Dezső: Kritikai füzetek. II. füzet: Az út - előre. A belső válság megoldása felé. Bp., 1929, Boór Bálint, 47 p. Átkötött egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadóiszecessziós díszítésű aranyozott egészvászon kötés.
Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay Tihamér, Jendrasik Jenő, Dudits Andor, Gergely Imre, Poll Hugó képeivel, rajzaival illusztrálva. A címlap, valamint a külső tábla, és az előzéklapok, úgyszintén a kezdő és zárórajzok Basch Árpád munkái. Egy-két lap kijár.
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. kötet. Bp., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötet gerincén sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
Szezám könyve. Ifjusági könyvtár 6 kötetéből készült kolligátum. Ifjúsági könyvtár. Szerk.: Dr. Szemák István. (Egybekötve.)
Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek.
Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek.
Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji).
Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák. Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival.
Böngérfi János: Magyar mondák az Árpádok korából. Kiss Lajos rajzaival. Pozsony-Bp.,é.n. (1896-1898),Stampfel Károly, 110+2+102+2+79+1+104+101+2+132+2 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, néhol kissé foltos lapokkal.
Kiszely Mária: Cosima. Wagner Richardné - Liszt Cosima élete. Bp.,1948,Bárd Ferenc és Fia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.