Katona József: Bánk bán. Magyar Remekírók. Pest,1862, Heckenast, 242 p. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval, az arckép hiányzik.
Külföldi Lant. Magyar költők műfordításai. II. kötet. Külföldi Remekírók. Bp.,é.n, Franklin, 247 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a hátsó szennylap és az utolsó lap kijár.
Révai Nagy Lexikona I-XXI.+ Kiegészítő I. kötet. Hasonmás kiadás. Teljes sorozat! Kiadói, egységes, gerincén aranyozott vászonkötésben, az elülső táblán vaknyomásos díszítéssel. Szép állapotban!
Oldal József: Beszélykék az ifjuság számára.
Pest, 1862. Szerző tulajdona - Gyurián József és Noséda Gyula könyvnyomdája. [8] + 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Fűzve, kiadói borítóban, papírragasztóval megerősítve. Ritka.
Gombos Albin: A Grönlandi Titok III. Bújócska a tengeren. (Hájas Muki az ostromzáron keresztül.) Bp., ,Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, laza fűzéssel.
Szilágyi album. Írták Szilágyi István volt tanítványai. Kiadta Várady Gábor. Bp.,1885, Pesti Könyvnyomda Rt., 1 t.+VII+175 p. Átkötött félvászon-kötés.
Bajza József (1885-1938) irodalmi munkássága. Összeállította: Supka Ervin. Bibliográfiai Füzetek 2. Bp.,1941, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 20 p. Átkötött félvászon-kötés, ex libris F. Galambos Gruber.
Galambos Gruber Ferenc (1910-1988) ex librisgyűjtő, költő, bibliográfus ex libris-szével.