1918 Imago. Zeitschrift für Anwendung der Psychoanalyse auf die Geisteswissenschaften. Szerk.: Prof. Dr. Sigmund Freud. V. évf. 3 szám. 1917-1918. Leipzig-Wien, 1918, Hugo Heller&C.,132-202 p.Német nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, foltos lapokkal.+1929 Imago. Zeitschrift für Anwendung für Anwendung der Psychoanalyse auf die Natur- und Geisteswissenschaften. XV. évf. M. 22.- M. 23. Szerk.: Prof. Dr. Sigmund Freud. Leipzig-Wien-Zürich, 1929, Internationaler Psyhoanalytischer Verlag, 2+401-512;216 p. Német nyelven. Kiadói kopott kartonált papírkötés, sérült gerinccel./ Paperbindings, with worn cover, damaged spine and cover. In German language.
Lazar B. Hellenbach: Der Individualismus im Lichte der Biologie und Philosophie der Gegenwart. Wien, 1878, Wilhelm Braumüller, 272 p. Német nyelven. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, kissé kopott borítóval, hiányzó szennylapokkal, hiányos címlappal./ Half-linen-binding, with offfice stamp, little bit worn cover, and lost end pages, with lack on the title page.
A káder- és személyzeti munka időszerű kérdései. Szemelvénygyűjtemény előadói beszédek, tanulmányok, cikkek, közlemények anyagából a tőkés és a szocialista országok szakirodalmának anyagából.III. köt. Kézirat. Bp., 1980, Kiad. Szervezési és Vezetési Tudományos Társaság. Összeáll. Bérci Gyula. Kiadóipapírkötés. Többek közt Kádár János, Azcél György, Pozsgay Imre, Fejti György, Németh Károly, Hoós János beszédeivel. Megjelent 500 példányban. 461 p. Ritka!
Dr. Csaba Margit: Amit a fiatalasszonynak tudnia kell. Márton Lajos illusztrációival. Dr. Tóth Tihamér előszavával. Bp., 1937, Szent István Társulat. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, enyhén foltos borítóval.
Földes Béla: Társadalmi gazdaságtan. I. kötet: A társadalmi gazdaságtan elemei. Bp.,1917., Athenaeum, VIII+508 p. Hatodik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben.
Paolo Mantegazza: A munka öröme és dicsősége. Ifjaink számára a nagy Mantegazza (Paolo) után írta Dr. Kerékgyártó Elek. Budapest, én., Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói egészvászon kötés. Megviselt állapotban.
Millikan, Robert Andrews: A tudomány és vallás fejlődése. Ford. Székely Ferenc. Reiter László könyvdíszeivel. Bp. (1929.) Pantheon. 106 l. Fűzve, bekötetlen, felvágatlan
Vegyes angol nyelvtan könyvek, 4 db:
Dr. Magyar László: Játszva angolul. Korda Nyelvkönyvek. Bp.,1991, Korda.;
Karton-nyelvtanok. Angol nyelven. Szerk.: Dr. Rózsa Dezső. Np., 1934, Kir. M. Egyetemi Nyomda.;
Angol kisokos. Nyelvtani összefoglaló. Összeáll.: Baranyay Márta. Bp.,1992, Animus.;
"Puska helyett" Angol nyelvtani segédkönyv tanulóknak. Bp., é.n., Progresprint.; Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Emerson Ralph Waldo: Az emberi szellem képviselői. Ford. (és előszó) Szász Károly.
Bp. 1894, . MTA. Aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.