[James Fenimore ]Cooper: A nagy indiánuskönyv. Az összes Bőrharisnya történetek. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,[1933],Győző Andor, (Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 639+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal 1933. karácsonyáról, kissé laza kötéssel, de alapvetően jó állapotban.
2 db mese- és ifjúsági könyv: Tutsek Anna (szerk.): Ötven év legszebb ifjúsági elbeszélései. A Magyar Lányok albuma 1894-1944. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézete RT. (Singer és Wolfner). Kiadói félvászon kötés, kiadó papír védőborítóval. Sérült gerinccel és papír borítóval. + Gottfried August Bürger : Münchhausen csodálatos utazásai és kalandjai szárazon és vízen/Münchhausen báró önvallomásai vándorlásairól és vidám kalandjairól. Eugen Taru színes illusztrációival. Kiadói kartonált keménykötés, kiadó sérült papír védőborítóval.
R. M. Ballentyne: A korallsziget. Fordította: Peterdi István. Bp., é.n., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a kötése javított, sérült, a címlap és az elülső szennylap kijár.
Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről. Würtz Ádám rajzaival.+Dala László: Mit mesélnek a hegyek? Szecskó Péter rajzaival+Megay László: Könyves könyv. Rékassy Csaba rajzaival.+Bolgár György: Híd a folyó felett. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1976-1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, és kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, az egyik foltos.
Benedek Elek: Katalin. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1910, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel.