Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze felvételeivel. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia. Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. Rossz, széteső, sérült állapotban
Budapest. Fotóalbum. Bp.,1926, Székesfővárosi Idegenforgalmi Hivatal,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 32 sztl. lev. Magyar, francia, német, angol és olasz feliratokkal. Kiadói Szent Koronával-Budapest címerrel illusztrált, haránt-alakú papírkötésben.
Kiss László: Pest, Buda és Óbuda szabómestereinek története 1242-1935. A Budapesti Férfiszabók és Fiuruhakészítők Ipartestületének 50 éves története. Bp. (1936, Fémes Á. ny.) 287 l. Kiadói félvászon kötésben, laza fűzéssel
Juhos János: A Magyar Korona Országainak helységnévtára. Egybeállította és kiadja - -. Bp., 1882., (Szeged, Traub B. és Társa-ny.),V+2+58+2+388 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, javított kötéssel.
Lendl Adolf: Uti levelek két világrészből. Bp.,(1908), Heisler és Kózol, 8+157 p.+29 t. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, sérült gerinccel. az utolsó tábla sérült, hiányos, egy lap és egy tábla kijár.
1943. Az utca rendje. Budapest és környéke villám-útmutatóval. XI. évfolyam. Szerk.: Király Elemér. Bp.,1943,(MTI Rt.-ny.), 716 p. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kopott borítóval, kijáró elülső szennylappal, laza fűzéssel.