Maps

Number of items: 134

1893 Heves vármegye térképe,1:430.000, tervezte: Gönczy Pál, Pallas Nagy Lexikona, Bp., Posner, paszpartuban, 23x28 cm
12873.

1 200 HUF
1894 Hajdu vármegye térképe,1:370.000, tervezte: Gönczy Pál, Pallas Nagy Lexikona, Bp., Posner, paszpartuban, 23x28 cm
12874.

1 200 HUF
cca 1900 Ausztrália térképe, Pallas Nagy Lexikona, Bp., Posner, paszpartuban, 22x28 cm
12875.

1 200 HUF
cca 1900 Ázsia politikai térképe, Pallas Nagy Lexikona, Bp., Hölzel és Tsa., paszpartuban, 23x28 cm
12876.

1 200 HUF
cca 1900 Afrika hegy- és vízrajzi térképe, Pallas Nagy Lexikona, Bp., Posner, paszpartuban, 23x28 cm
12877.

1 200 HUF
1914 Magyarország és a vele határos területek földtani térképe, délkeleti lap, jelmagyarázattal, 70×100 cm
12878.

4 000 HUF
1895 A körmöci bányavidék földtani viszonyai bányageológiai szempontból 2 db földtani térképpel
12879.

24 000 HUF
64,86
70,59
3 db reprint térkép: Nova Descriptio Totius Hungariae, Poloniae Pars Ungariae, Poloniae Pars Nova Descriptio Totius Ungariae
12880.

2 000 HUF
1880 Topographische en geologische Kaart van Zuid-Sumatra, 1: 500 000, R. D. M. Verbeek, vászontérkép, 95×116 cm
12881.

4 000 HUF
1927 Lewis de Lóczy [Lóczy Lajos]: My Geological Researches in Western Servia, by: - -. Bp., 1927.,G.Bethlen-ny, 46-88 p.+ IV (3 tábla, ebből 2 kihajtható, 1 nagyméretű, színes térképpel) t. Papírkötésben, szakadozott papírborítóval, 86/87 oldalaknál kissé sérült kötéssel, kis folttal, egy-két kisebb lapszéli szakadással. Francia és angol nyelvű magyarázó szöveggel. Nagyméretű térképpel, (Bp., Klösz György és Fia-ny.), a térkép egy kis, hajtás menti szakadástól eltekintve jó állapotban, 137x83 cm.
12882.

1927 Lewis de Lóczy [Lóczy Lajos]: My Geological Researches in Western Servia, by: - -. Bp., 1927.,"G.Bethlen"-ny, 46-88 p.+ IV (3 tábla, ebből 2 kihajtható, 1 nagyméretű, színes térképpel) t. Papírkötésben, szakadozott papírborítóval, 86/87 oldalaknál kissé sérült kötéssel, kis folttal, egy-két kisebb lapszéli szakadással. Francia és angol nyelvű magyarázó szöveggel. Nagyméretű térképpel, (Bp., Klösz György és Fia-ny.), a térkép egy kis, hajtás menti szakadástól eltekintve jó állapotban, 137x83 cm.

4 000 HUF
cca 1920-1927 26 darabos vármegyei térkép gyűjtemény, közte: Arad-Csanád-Torontál, Békés, Bereg-Ugocsa, Bihar, Borsod, Borsod-Gömör-Kishont, Csanád, Csongrád, Esztergom, Győr, Győr-Moson-Pozsony, Hajdu, Heves, Hont, Komárom, Jász-Nagykun-Szolnok, Moson, Nógrád, Pozsony, Sopron, Szabolcs, Szatmár, Vas, Veszprém, Zala, Zemplén vármegyék. A térképeket nagyrészt Czakó István tervezte. Bp., Magyar Földrajzi Intézet. Papírmappában lefűzve, közte foltos, szakadt, különféle méretben.
12883.

3 000 HUF
1897 Varasd vármegye térképe, terv. Gönczy Pál, Pallas Nagy Lexikona, 1:450000, Bp., Posner Károly Lajos és fia, paszpartuban, hajtásnyommal, kis folttal, 22,5×28 cm / 1897, map of Varaždin county, now Croatia, in passepartout, with a small spot
12884.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF