1 000 HUF
Bénli-Bári, a macska. Török népmesék. Vál., és ford. Bartócz Ilona. Az utószót és a jegyzeteket írta: Egyed Edit. Bp., 1959, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborító nélkül, kopott borítóval.