Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai. 1270-1872. Az ipartársulat és az ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány. I. köt. Bp., 1931., Franklin, 492 p.+10 t. Korabeli átkötött félbőr-kötésben, makói vitéz Csörgő Gyula könyvkötő mester kötésében, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Karl Baedeker: Deutschland nebst Theilen der Angrenenden Länder bis Strassburg, Luxemburg, Kopenhagen, Krakau, Lemberg, Ofen-Pesth, Pola, Fiume. Zweiter Theil: Mittel- und Nord-Deutschland. Handbuch für Reisende. Coblenz, 1865., Karl Baedeker, VIII+286 p.+26 térkép. Német nyelven. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, 2 térkép hiányzik, az utolsó lap sérült...
Illustrated Description of Hungary and its Capital. Bp., Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált, kissé piszkos borítóval / paperback, illustrated with photos
Az utas könyve. Budapest Székesfőváros része. Magyar utazási kézikönyv és utmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. Szerk.: Praznovszky Iván, Dr. Tersztyánszky Jenő et alii. Bp.,1935, Országos Magyar Weekend Egyesület, 4+67-140 p.+ 1 t. (Budapest és környéke térkép, 56x68 cm.) Kiadói papírkötés, a térképen javíto...
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Kaposvár. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1936, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé kopottas állapotban.
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Pécs. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé kopottas állapotban.
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Vác, Visegrád. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1937, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé kopottas állapotban.
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Sopron. Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai. Bp., 1934, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképmelléklettel, kissé kopottas állapotban.