Cf. F. Kanitz: Serbiens byzantinische Monumente / gezeichnet und beschrieben von F. Kanitz. Wien, 1862. 12 lithografált táblával. Eredeti festett egészvászon kötésben. Kopott, lapokon foltok. Imperial folio. Rendkívül ritka mű. / With 12 litho tables. In original linen binding. Tattered, some stains on pages. Very rare. 45x60 cm
Sisa Béla: Száz fénykép-száz népi műemlék. Fotónapló a Kárpát-medence nép építészeti emlékeiről. Fekete Könyvek 8. Békéscsaba, 1987, Békés Megyei Tanács VB. Kiadói egészvászonkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban.
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Alte Ungarische Kirchen. Anciennes Églises Hongroises. Hungarian Churches of Yore. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, a borító széle sérült, kötése laza, utolsó lap (tartalomjegyzék utolsó oldala) hiányzik.
Orisek Ferenc: Domborfaragások. Népművészet mestere. Cegléd, é.n., szerző kiadása. Gazdagon illusztrált album, a fafaragó művész alktoásaival. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szalontai Barnabás: Kerámia a nyírbátori paraszti háztartásban. Közlemények a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézetéből. 23. Debrecen, 1970, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézete, 241+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Miklosovits László: Arany-illusztrációk. Keresztury Dezső ajánlásával. Arany János Múzeum Kismonográfiái. 3. Nagykőrös, 1982., Arany János Múzeum,(Békéscsaba, Kner-ny.) Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban. 85. számú, a művész által aláírt példány.
Ferenczy Béni. 33 Planches Domnnt Une En Couleurs. Introduction de Francois Gachot. Bp.,1949,Új Idők (Singer és Wolfner), 16 p.+32 t. Kiadói papírkötésben, kissé laza fűzéssel.