Dr. Müller Vilmos (szerk.): Klinikai recipe könyv. Harmadik bővített és javított kiadás. Bp., 1915, Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél szakadt, viseltes állapotban.
Dr. D(avid) Holde: Untersuchung der Kohlenwasserstofföle und Fette sowie der ihnen verwandten Stoffe. Berlin, 1913., Julius Springer, XVI+596+4 p.+ 3 (kihajtható táblák.) Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, egy-két foltos lappal, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, "K.u.K. Pulverfabrik in Magyarovár Chemisches Hauptlaboratorium" bélyegzéssel.
Hermann Kast: Chemische Untersuchung der Spring- und Zündstoffe unter besonderer Berücksichtigung der zu ihrer Herstellung notwendigen Ausgangsstoffe. Herausgegeben von Ludwig Metz. Braunschweig, 1931., Friedr. Vieweg & Sohn, X+583 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, pár lapon szakadással, intézményi bélyegzővel, "M. Kir. Állami Hadianyaggyár Lőporüzem. Központi Labor...
Kolligátum: Dr. Franz M. Schindler: Die soziale Frage der Gegenwart, vom Standpunkte des Christentums.; Dr. Pach Henrik: Magyar munkásegészségügy. Előszóval ellátták: Kiss Géza, J. Péterffy Zoltán. Wien-Bp., 1905-1907, Ambr. Opitz-Benkő Gyula, IV+2+191; 238 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,a második részben két lap szakadt (137/138.,139/140.)
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség, 176 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, enyhén szakadt borítóval.
Strukturwandlungen im nomadisch-bäuerlichen Lebensraum des Orients. Geographische Zeitschrift, Beiheft. Erdkundliches Wissen. Heft 26.a. Wiesbaden, 1970, Franz Steiner Verlag. Német nyelven. Tudományos tanulmányokkal az észak-perzsa türkmén sztyeppéről, Azerbajdzsánban és Beludzsisztánban élő nomádokról földrajzi szempontból. 4 kihajtható táblával, térképekkel, ábrákkal, fotókkal illusztrált. Papí...
Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychipathia Sexualis. Különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. XII. bővített és javított kiadás után magyarra fordította: Dr. S. K. M. Budapest, 1908, Kostyál Jenő Kiadása. Révai és Salamon könyvnyomdája. Kopottas kiadói egészvászon, VI+387 p. A borítója kopottas. A kötése sérült, laza és az elejéről pár lap kijár (I-VI p.)
Kutyás és macskás könyvek: Friedl: Kutya betegségek felismerése, kezelése, megelőzése, Quinten Graef: Macska betegségek felismerése, kezelése és megelőzése. David Taylor: Én és a kutyám. Familia könyvek.