4 000 HUF
Vegyes Ady Endre témájú könyvtétel, 9 db Schöpflin Aladár: Ady Endre. Bp.,[1934], Nyugat. Első kiadás. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Ady Endre: Jóslások Magyarországról. Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., (1936.) Athenaeum, 312 p. Első kiadás! Kiadói kopott, foltos egészvászon kötésben. A forradalmi Ady. Szakasits Árpád előszavával. A versek és cikkek kiválasztását Erdődy János és dr. Szalai Sándor végezte. Az eredeti borító Berény Róbert grafikája. Bp.,(1945),Népszava, (Hungária Nyomda Rt.-ny.), 227 p. Kiadói szakadt papírkötésben, hiányos gerinccel. Révai József: Ady Endre. - - előadása a Magyar Kommunista Párt országos székházában 1946. jan. 27.-én tartott emlékünnepélyen. Bp., 1946, Szikra. Kiadói papírkötés. Révai József: Ady. Bp.,1949, Szikra. Kiadói papírkötés. Bölöni György: Az igazi Ady. Bp.,1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Vezér Erzsébet: Ady Endre élete és pályája. Bp.,1969, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ady Endre: Életem nyitott könyve. Fellapozta Kovalovszky Miklós. Bp., 1977, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Itóka. Ady Párizsban. A bevezető tanulmányxt írta, válogatta, és jegyzetekkel ellátta: Robotos Imre. Téka. Bukarest, 1977, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés.