Kornis Gyula: A pszichológia és logika elemei a gimnázium számára. Bp.,1942., Franklin. Tizedik kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, kissé sérült kötéssel.
A káder- és személyzeti munka időszerű kérdései. Szemelvénygyűjtemény előadói beszédek, tanulmányok, cikkek, közlemények anyagából a tőkés és a szocialista országok szakirodalmának anyagából.III. köt. Kézirat. Bp., 1980, Kiad. Szervezési és Vezetési Tudományos Társaság. Összeáll. Bérci Gyula. Kiadóipapírkötés. Többek közt Kádár János, Azcél György, Pozsgay Imre, Fejti György, Németh Károly, Hoós ...
Dr. Csaba Margit: Amit a fiatalasszonynak tudnia kell. Márton Lajos illusztrációival. Dr. Tóth Tihamér előszavával. Bp., 1937, Szent István Társulat. Második kiadás. Kiadói illusztrált papírkötésben, enyhén foltos borítóval.
Várkonyi Hildebrand: A gyermek és környezete. Nemzetnevelők könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 6. Bp.,1944, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.