1896 Tóth Béla (1857-1907) művelődéstörténész, író autográf köszönő levele Gerő Ödön (1863-1939) író, újságíró, esztétának, amelyben kifejezi háláját és leírja, hogy "ej, Gerő Ödön a legjobb esetben is mosolyogni fog az én kazinczyskodásomon". 3 beírt oldal, eredeti, sérült borítékkal.
cca 1900 Jászai Mari (1850-1926) színésznő saját kézzel írt levele Hermann Leontinnak, Gerő Ödön művészeti újságíró, szerkesztő feleségének. Két beírt oldalon.
1901 Sághy Gyula (1844-1916) jogtudós, egyetemi tanár, politikus saját kézzel írt és aláírt gratuláló levele Vaszary Kolos bíborosnak tíz éves bíborosi évfordulójára, 2p
1901-1903 MÁV, Belovár-verőcei vasútvonal Mišulinovac vízállomás tervrajza, 1:1000, hiányos, Bp., Klösz-ny., plusz egy helyszínrajzzal, tervrajz: 34x21 cm, helyszínrajz: 21x33 cm
cca 1903 M. Kir. Államvasutak Garamberzence-Lévai H.É. vasút 2 terve: Az 573 szelvénybenfekvő, 200 m szabadnyílású alsó pályájú rácsos híd méretszámítása, 8 p., Nyíltáteresz tervrajza, 1:50, egy jegyzetlappal, és egy térképszelvénnyel, a tervrajzon szakadással, 34x64 cm, térképszelvény: 34x21 cm
cca 1910 A Vacuum Oil Company Rt. Szeged-Tisza Pu. bérelt rakterület helyszínrajza, 1:1000, vászon, foltos + 1938 Bp. Vágóhíd utcában bérelt terület helyszínrajza, 1:1440, hajtásnyommal, jobb felső sarkában kisebb hiánnyal, 20x30 cm
cca 1910 Baltazár Dezső (1871-1936) református lelkész, a tiszántúli református egyházkerületi püspök kézzel írt levele, eredeti borítékban, bélyeggel, bélyegzésekkel
cca 1910-54 Lampl Ödön (1883-?) lakatos mester, vállalkozó iratai, fotói. Építéstudományi Intézet Személyzeti Osztály, Lampl iratai, többek közt kádermunkaközbeni tanulmányozás, szigorúan bizlamas kérdőív, kézzel írt életrajz, stb.. + Kb. 70 db fotó, részben széteső fotóalbumban, feltehetően Lampl lakatosmunkáiról 1910-40 körül, különböző kovácsoltvas kapuk, rácsok, lépcsőkorlátok, erkélyek fényké...